Magdalena Konowrocka - Dietetyk, psychodietetyk
Magdalena Konowrocka

Magdalena Konowrocka

Zapisz się na wizytę »

Dietetyk, psychodietetyk

Doradztwo żywieniowe i dietetyczne: nadwaga, otyłość, insulinooporność, choroby tarczycy, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zespół policystycznych jajników, dieta przy problemach z zajściem w ciążę, borelioza, dna moczanowa, depresja, stany lękowe i wiele innych jednostek chorobowych.
Nastawienie na zmianę nawyków żywieniowych pacjenta jako wsparcie procesu leczenia. Zmiany należy wprowadzać już w diecie dzieci, a także młodzieży i osób dorosłych. Kluczowe jest uświadomienie pacjentowi nie tylko jak ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta, ale przede wszystkim, że musi być ona dobrana indywidualnie dla konkretnej osoby. Nie ma diety „kopiuj-wklej”. To co pomaga sąsiadce, nam może zaszkodzić. Pacjenci otrzymują fachową pomoc merytoryczną na wysokim poziomie, wsparcie we wdrażaniu w życie indywidualnego planu żywieniowego oraz motywację do działania zarówno w trakcie samej kuracji, jak i w następującym po niej okresie stabilizacji, w celu utrzymania prawidłowych nawyków żywieniowych.

Wykształcenie:
WUM kierunek „Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych”
Instytut Żywienia i Żywności „Poradnictwo dietetyczne – postępy w żywieniu człowieka”
Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych kierunki „Przygotowanie pedagogiczne” i „Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna” (wymóg prawny dla współpracy z placówkami oświatowymi)

 

 

« Wróć do listy specjalistów